Animasyon Akademi

Animasyon Akademi

ÖĞRENCİLERİMİZDEN DOĞUKAN ÖZGEN İLE RÖPORTAJIMIZ

Kendinizden bahseder misiniz?

İsmim Doğukan Özgen. Bir Dijital Pazarlama ajansı sahibiyim. Daha çok firmalarla dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik çalışması işleri yapmaktayım.

Animasyon Akademi’den hangi eğitimi aldınız?

Animasyon Akademi’den Python programlama dili konusunda eğitimi aldım. Python çok popüler bir dil, ileride daha da popüler olacağını düşünüyorum. Ayrıca Python konusunda eğitim veren yer yok denecek kadar az, Animasyon Akademi de bu eğitimi veren nadir yerlerden birisi.

Eğitim süreciniz nasıl geçti?

Eğitim sürecimiz oldukça iyiydi. Hocamız, bizimle birebir ilgilendi. Eğitim kurgusunda benim için yani daha önce bilgisayar programcılığı konusunda formal bir eğitim almamış birisi için çok iyiydi. Bundan önce ben bilgisayarlarda online olarak bu eğitimi almıştım fakat hoca ile birlikte bundan farklı olarak bir programlamanın mantığını, algoritmayı ve temel programlamaya giriş gibi kritik konuları öğrendik ki bu da en büyük artılardan bir tanesiydi benim için.

Eğitimin size nasıl bir katkısı oldu?

Biraz önce söylediğim gibi bütün analiz ve algoritma algısını yeniden insan kazanmış oluyor. Bunun da iki tane artısı var. Birincisi insan kendi başına oturup program yazabiliyor basit de olsa. İkincisi de programcılarla, teknik çalışanlarla konuşurken nelerin mümkün olduğunu ve onlarna nasıl iletişim kurulabileceğine dair daha iyi bir fikir sahibi oluyorsunuz. Sadece program yazmak isteyen değil, pazarlamacılar ve girişimciler için de Python programlama dili önemli.

Eğitmenimiz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Şimdi bu işte önemli olan şey hocamız oldukça deneyimli birisi. Bunun yanında uzun senelerdir programlama ve yazılım eğitimleri veren birisi olduğu için, bilgilerini karşısındakine oldukça rahat ve başarılı bir şekilde aktarabiliyor. Bu açıdan programlama algoritmasını anlamama çok yardımcı oldu..

Animasyon Akademi hakkındaki izlenimleriniz nelerdir?

Animasyon Akademi benim için bambaşka bir kurguyu öğrendiğim bir yer oldu. Çok seri ve aktif çalışabiliyoruz burada. Ayrıca eğitim kadrosu da oldukça özenli ve çeşitli konularda yardımcı olabiliyorlar. Ve de eğitimler konusunda da ilk başta da bahsettiğim gibi başka hiçbir yerde bulamayacağınız birbirini tamamlayan eğitimler iyi bir kadro ile size veriliyor. Bu anlamda farklı eğitimler de ileride almayı düşünüyorum burada.

AnimasyonAkademi olarak röportajı için Doğukan Özgen'e teşekkür ederiz.

Katılımcı Görüşleri Listesi İçin Tıklayın

 ANİMASYON AKADEMİ